Ty też możesz nam pomóc

Archiwum
 

Modelarsko-stolarska

Opiekunem pracowni jest Elżbieta Szewczyk


 


 
Sześciu uczestników tej pracowni dwoi się i troi żeby zaprojektować i wykonać jak najoryginalniejsze wyroby.
 

Pracownia stolarska jest pracownią, w której uczestnicy uczą się zajęć praktycznych w zawodzie stolarza. Głównym celem pobytu uczestników w pracowni jest: - zapoznanie się z zasadą obsługi podstawowych narzędzi ręcznych i elektronarzędzi do obróbki drewna, - rozróżnianie oraz dobór odpowiedniego narzędzia do wykonywanej odpowiedniej pracy zleconej przez instruktora. Podopieczni zapoznają się z podstawą obróbki drewna jak i podstawowymi zasadami BHP.

Uczą się wycinania w drewnie, piłowania, szlifowania powierzchni, lakierowania, wbijania gwoździ. Wykonują ramki do obrazów, oraz oprawiają obrazy gotowe, kompozycje ścienne i stojące z elementami drewna i płyt oraz wykonywane są wyroby na użytek warsztatu - półki, niektóre narzędzia do ogrodu.

Dokonywane są też niezbędne naprawy, renowacja mebli, spora cześć prac to realizacje nowych pomysłów przygotowanych przez instruktora z dziecin pokrewnych stolarstwu jak np., wykonywanie specjalistycznej biżuterii drewnianej na uroczystości dnia kobiet lub nagród dla uczestników „Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych” organizowanych przez placówkę w Biszczy.

W pracowni wykonuje się też wiele prac plastycznych w szczególności malarstwo artystyczne na płótnie jak i na szkle lub drewnie. Pracownia opiekuje się własnym skalniakiem gdzie co roku pojawiają się nowe odmiany kwiatów.

 


 


bażant bażant kwiaty kratka Józef Mirek