Ty też możesz nam pomóc

Archiwum
 
Krawiecka

Opiekunem pracowni jest Kamila Solak 
Opiekun pracowni krawieckiej
Pracownia krawiecko-dziewiarska obejmuje terapią sześć osób. Do naszego grona należą: Ewa, Ania, Beata, Wiesia, Mariola i Sławek.
Na co dzień panuje u nas przyjazna i wesoła atmosfera. Podczas zajęć zdobywamy wiedzę z zakresu posługiwania się igłą, nożycami, żelazkiem, ramą tkacką i hafciarską.
Poznajemy różnorodne techniki ozdobne, takie jak haft krzyżykowy, pełny, sznureczkowy, oklejanie sznurkiem, patchwork w styropianie, tkanie na ramie, praca na drutach. W ramach tych umiejętności powstają obrazy, gobeliny, serwety, maskotki, przestrzenne ozdoby. Ponadto uczymy się prostego szycie ręcznego (fastrygowanie, szew stębnowy, przyszywanie guzików), prasowania, prostego kroju.
Zdobyte umiejętności wykorzystujemy do napraw drobnych usterek odzieży oraz szycia poduszek, fartuchów, rękawic, podkładek kuchennych, woreczków.
Nasza pracownia nie stroni również od obowiązków warsztatowych. Pełnimy dyżury przy podawaniu posiłków, często samodzielnie je przygotowujemy, prowadzimy skalniak, uprawiamy rośliny doniczkowe. Udzielamy się również w organizowaniu różnorodnych imprez integracyjnych i kulturalnych.
 
  Nasz skalniak haft1 haft2 haft3