Ty też możesz nam pomóc

Archiwum
 

28-04-2011
W dniach 14-17 kwietnia przedstawiciele Naszego Warsztatu zorganizowali w gmachu Sejmu RP kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez naszych podopiecznych. Była to okazja do spotkania się z ważnymi osobistościami w naszym kraju...

Jak informuje Gazeta Biłgorajska:

14 kwietnia delegacja przedstawicieli Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy Otwórzmy Swoje Serca w Zamościu i jej jednostki Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy spotkała się z Pierwszą Damą Anną Komorowską.

Teresa Irena Jaskulska, Teresa Duras, Jarosław Rączka, Mirosław Rozmyślak i Henryk Wujec tego pamiętnego dnia byli gośćmi pani prezydentowej w sali białej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. - Dnia 14 kwietnia 2001 roku jesteśmy gośćmi Pani Anny Komorowskiej Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej, na jej ręce składamy przywieziony wielkanocny gościniec, życzenia świąteczne wykonane przez uczestników i przyjaciół Warsztatu - opowiada Teresa Irena Jaskulska, prezes fundacji. - Również na ręce Wielce Szanownej Pani Prezydentowej złożyliśmy prośbę o objęcie Honorowym Patronatem Piątego Przeglądu Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych "O Księżyc Twardowskiego". Nasza prośba została przyjęta - dodaje.

Relacjonując spotkanie opowiada, że przy herbacie, kawie i słodyczach z Panią Prezydentową prowadzona była życzliwa rozmowa dotycząca funkcjonowania Fundacji, Warsztatu, liczby uczestników i miejsc ich zamieszkania. Na zakończenie wizyty wykonane zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Natomiast dzień wcześniej, 13 kwietnia, gości z Zamojszczyzny przyjął Bogdan Borusewicz Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, a 15 kwietnia - Grzegorz Schetyna, Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

- Zakończę naszą dewizą - ułomność to nie grzech, ale w miarę możliwości wspólnie uczymy się budowania tożsamości własnej, a także uważać samego siebie za nie tego gorszej kategorii, ale Człowieka i to nam się udaje - nadmienia pani prezes.