Ty też możesz nam pomóc

Archiwum
 

Dziękujemy Wszystkim

24-10-2013
Podziękowanie dla Wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie, którym jest VII Przegląd przez Prezesa Fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych potrzebujących pomocy Otwórzmy Swoje Serca


>>Motto wszystkich uczestniczących w VII Przeglądzie znamiennie brzmi „Trzeba być zakochanym, żeby uwierzyć w aniołów, w serce jak pieprz co się nie zmienia...”(cytat z wiersz ks. J. Twardowskiego). Wierzymy w Aniołów, których Grono z roku na rok powiększa się. Mimo, że czasami jesteśmy nierozumiani naszym zachowaniem, postępowaniem, wyglądem z pomocą Tych Aniołów nadajemy sens naszemu życiu, wszelkimi sposobami i z ogromnym wysiłkiem walczymy z naszą niemocą, słabością. Nawet wtedy, kiedy jest nam smutno bo ktoś nierozważny dokuczył słowem „połamaniec”, staramy się zapomnieć przywołując słowa księdza Jana Twardowskiego „Boże uśmiechnij się nade mną”.

Uczymy się przestrzegać zasady, w życiu trzeba być sobą, być uczciwym wobec siebie i innych i robić to co daje radość nawet wtedy gdy drży ręka i trudność sprawia trzymanie łyżki, szklanki, a w trakcie występu mikrofon się z ręki wysuwa. Jednak mimo różnych sytuacji jesteśmy szczęśliwi przebywając w gronie Przyjaciół

Nigdy nie będziemy sami połączyła nas pasja, o której wypowiedział się Wielki Przyjaciel Krzysztof Cugowski – Przegląd jest uroczystością, której nie da się opowiedzieć słowami, tutaj trzeba być. Wielu przybyłych prześwietnych Gości złożyło wielkie słowa uznania dla organizatorów i niepełnosprawnych artystów a Ci, którzy przybyć nie mogli w swoich listach przekazanych na ręce organizatorów i niepełnosprawnych wykonawców napisali, że Zaproszenie traktują jako wyróżnienie i zaszczyt, kierują słowa najwyższego uznania i szacunku dla tego przedsięwzięcia.

Nachodzi mnie refleksja po każdym Przeglądzie, że to co robię jest słuszne i czym powinnam się chwalić, ale tą pewność, że jest to ogromne, piękne i radosne przedsięwzięcie dają wkładem swojej pracy, troską aby Wszyscy byli radośni nasi Instruktorzy, Uczestnicy, Rodzice, Opiekunowie i Wolontariusze. Dołączający nowi Wykonawcy jednostki osób niepełnosprawnych i zaszczycający nas Prześwietni Goście.

Wszystkim dziękujemy z całego serca.

Teresa Irena Jaskulska<<